ENNODA
Lav din egen prognose →
Jinhui Shipping-analyse (JIN.OL) — værdiansættelse, flåde og prognose
Uafhængig aktieanalyse · ikke investeringsrådgivning

Jinhui Shipping and Transportation Limited

Oslo Børs — JIN.OL  ·  Hongkong-baseret tørlastrederi, familiekontrolleret  ·  opdateret 28. oktober 2026

Et tørlastrederi, der handler til 20 øre pr. bogført krone og under 2× årets ventede indtjening — med skjulte værdier i flåden, billig vækst låst fast frem til 2030, lav gæld og plads til et markant højere udbytte.

Kurs: NOK 6,62 (US$0,69)statisk Markedsværdi: ≈US$75m Flåde: 16 skibe → 29 i 2030 USD/NOK: 9,580
P/E, FY2026E
1,7×
fwd 2027E: 2,1-6,7×
P/B, nu
0,20×
fwd 2027E: ≈0,17-0,18×
Indre værdi/aktie
NOK 33,6
opskrevet: ≈NOK 39,8
Opskrivningspotentiale
≈US$70,9m
≈25% af bogført flådeværdi
Næste regnskab
30. nov.
Q3 2026 · forventet 30.11.2026
01 · OVERBLIK

Et gammelt familierederi fordobler flåden — midt i en cyklus, der lige er begyndt at vende

Jinhui er et Hongkong-baseret tørlastrederi, noteret på Oslo Børs og familiekontrolleret gennem årtier. Flåden tæller i dag 16 skibe — 2 Capesize, 1 Panamax/Kamsarmax, 13 Ultramax/Supramax, gennemsnitsalder knap 15 år — plus 14 nybygninger i ordrebogen med levering frem til 2030. Ordrebogen er næsten lige så stor som flåden selv: 14 nybygninger mod 16 skibe i dag. Leveres de som planlagt, står Jinhui med 29 skibe i 2030 — næsten en fordobling af tonnagen, og med en gennemsnitsalder langt under de knap 15 år i dag. Flåden gik fra 17 til 16 skibe med salget af JIN XING (14.10.2026), til en pris der bekræftede en markant opskrivning af skibets værdi. Selskabets historie er cyklisk ekstrem: et resultat på US$194m i 2021 fulgt af et underskud på US$55m i 2023. Den volatilitet er selve kernen i både risikoen og mulighederne i aktien i dag.

HVORFOR KØBE AKTIEN

6 grunde til at tage Jinhui seriøst som investeringscase

Afsnittene nedenfor uddyber hvert punkt med tal og grafer. Kogt ned til det væsentligste er det her kernen af sagen:

1

Du betaler 20 øre for hver bogført krone

Et P/B på 0,20× er ikke bare billigt for sektoren — det er under en femtedel af Star Bulks 1,25× og under en fjerdedel af selv den billigste peer (Safe Bulkers, 0,92×). For den pris følger en flåde, en børsnoteret aktieportefølje og kontanter med i handlen. Blev Jinhui prissat som den billigste af dem, svarede den bogførte værdi til en kurs på ≈NOK 31 — mod NOK 6,62 i dag.

2

Skjult substansværdi — og nu med en kvittering på, at den er reel

Flådens værdi vurderes til ≈US$70,9m (+25%) over den bogførte værdi. Det er ikke kun et skøn på papiret: salget af JIN XING i oktober 2026 til US$14,6m — næsten det dobbelte af skibets bogførte værdi — er et konkret datapunkt, der peger på, at resten af flåden snarere er undervurderet end overvurderet.

3

Resultatet er vendt kraftigt — kursen har ikke fulgt med

EPS er ventet til NOK 3,98 i FY2026 — næsten fire gange 2025-niveauet (NOK 1,08) — drevet af både et bedre fragtmarked og skibssalgsgevinster. Alligevel handler aktien til et P/E på kun 1,7× på 2026-skønnet, mens de nærmeste peers handler til 7-11,5× deres forventede indtjening. Blev Jinhui prissat som den billigste af dem (Star Bulk, 7,1×), svarede 2026-resultatet til en kurs på ≈NOK 28 — mod NOK 6,62 i dag. Hele resultatopgørelsen kvartal for kvartal kan ses under fanebladet Resultatopgørelse →

4

Billig flådevækst, låst fast før priserne steg

14 nybygninger er kontraheret til priser overvejende på linje med eller under markedet, i et vindue hvor de kinesiske værfters kapacitet nu er booket frem til 2028-2029. Flåden vokser fra 16 til 29 skibe inden udgangen af 2030 — en udvidelse konkurrenter, der ikke allerede har bestilt, ikke kan kopiere til samme pris i dag.

5

Lavere gearing end de fleste peers

Nettogæld/egenkapital på 14%, mod 19-42% hos Star Bulk, Genco og Safe Bulkers, giver et finansielt polster til at stå igennem en nedtur i fragtmarkedet — og kapital i reserve til at udnytte opsvinget, når cyklussen vender for alvor.

6

Et konkret udbytteløft kan lukke en del af rabatten

En stor del af rabatten handler om governance og likviditet, ikke kun om fragtmarkedet — se risikoafsnittet nedenfor. Men et højere, kontant udbytte i takt med det forbedrede resultat er sværere for markedet at afvise end et regnskabsteknisk opskrivningsargument, og ville være det mest direkte bevis på, at aktionærerne også får del i forbedringen.

Dette er en opsummering af analysen nedenfor, ikke en isoleret konklusion — se særligt afsnit 03 for de risici, der modsvarer casen ovenfor.

02 · REGNSKAB

Regnskabshistorik og prognose, 2021-2027

Omsætning, EBITDA og Nettoresultat for perioden 2021-2027

⌀ Gennemsnit, 2021-2027

Omsætningen har ligget mellem US$82m og US$159m om året siden 2021, med et gennemsnit på ≈US$138,5m. EBITDA har svinget fra US$215m i 2021 til et underskud på US$11,8m i 2023 og ventes at lande på US$93,7m i 2026. Nettoresultatet har haft samme bølgeform: US$194m i 2021, et tab på US$55m i 2023, og et ventet resultat på US$45,4m i 2026.

Dette svarer til et gennemsnitligt resultat pr. aktie (EPS) for 2021-2026 på ≈NOK 3,13 om året eller et gennemsnitligt P/E på ≈2,1× (til dagens kurs, NOK 6,62).

Resultat og udbytte pr. aktieNOK/aktie
Resultat pr. aktie (EPS), overskud EPS, underskud Udbytte pr. aktie ⌀ EPS, 2021-2027
År202120222023202420252026E2027E
EPS, NOK16,66−0,61−4,722,061,083,980,99-3,19
Udbytte, NOK0,940,660,000,280,17≈0,63≈0,16-0,51

Resultat pr. aktie toppede med NOK 16,66 i 2021, faldt til underskud i 2022 og 2023 og er siden vendt tilbage til NOK 2,06 i 2024, NOK 1,08 i 2025 og ventet NOK 3,98 i 2026. Udbyttet har i samme periode ligget mellem NOK 0 (2023) og NOK 0,94 (2021), med et gennemsnit på ≈NOK 0,45 om året.

Samlet er ≈14,5% af resultatet i 2021-2026 udbetalt som udbytte. Udbetalingsgraden var knap 6% i 2021 og har siden ligget på 14-16% i de år, hvor selskabet har tjent penge (2024-2026).

Udviklingen i indre værdi pr. aktie, 2021-2026

År2021202220232024202530.6.2026Opskrevet
Indre værdi, NOK37,936,030,732,633,333,639,8
Børskurs, NOK11,057,705,746,005,866,046,62
P/B0,29×0,21×0,19×0,18×0,18×0,18×0,17×
Indre værdi, børskurs og P/BNOK/aktie
Indre værdi pr. aktie Børskurs P/B angivet over hver kurs

Den bogførte indre værdi pr. aktie faldt fra NOK 37,9 ved udgangen af 2021 til NOK 30,7 i 2023, hvor nedskrivninger på flåden og underskud trak egenkapitalen ned. Siden er den steget tre år i træk til NOK 33,6 pr. 30. juni 2026 — en stigning på ≈10% fra bunden i 2023.

Børskursen er i samme periode faldet fra NOK 11,05 til NOK 6,04, og P/B er derfor gået fra 0,29× i 2021 til 0,18× pr. 30. juni 2026. Selv om den indre værdi er steget hvert år siden 2023, er P/B blevet liggende omkring 0,18× — til dagens kurs på NOK 6,62 er P/B ≈0,20×. Til sammenligning handler Star Bulk til 1,25×, Genco til 1,20× og Safe Bulkers til 0,92× den bogførte værdi. Blev Jinhui prissat som den billigste af dem, svarede det til en kurs på ≈NOK 31.

Indre værdi væsentligt højere end den bogførte

Flådens værdi vurderes til ≈US$70,9m (+25%) over den bogførte værdi. Det er ikke kun et skøn på papiret: salget af JIN XING i oktober 2026 til US$14,6m — næsten det dobbelte af skibets bogførte værdi — er et konkret datapunkt, der peger på, at resten af flåden snarere er undervurderet end overvurderet. Medregnes merværdien, er den indre værdi ≈NOK 39,8 pr. aktie og P/B ≈0,17×. Den skønnede markedsværdi for hvert enkelt skib kan ses under fanebladet Flåde →

Resultat og P/E 2026E sammenlignet med tørlast-peers

Forventet P/Ekurs / forventet resultat pr. aktie

Resultat pr. aktie ventes at stige fra NOK 1,08 i 2025 til NOK 3,98 i 2026 — næsten en firedobling. Alligevel handler aktien til et P/E på kun 1,7× på 2026-skønnet, mens de fire nærmeste tørlast-peers handler til mellem 7× og 11,5× deres forventede indtjening.

Blev Jinhui prissat som den billigste af dem (Star Bulk, 7,1×), svarede 2026-resultatet til en kurs på ≈NOK 28. Hele resultatopgørelsen kvartal for kvartal kan ses under fanebladet Resultatopgørelse →

Flådeudvikling og ordrebog, 2026-2030

Egen flådestørrelseantal skibe
KontraheretSkibeVærftPris pr. skibLevering
2024JIN HAN, JIN MINGJiangsu HantongUS$34,0m2026-2027
2025JIN YAO, JIN FU, JIN FENG, JIN SHENGJiangmen NanyangUS$33,0m2028
Feb. 2026JIN LANG, JIN YUNew DayangUS$34,0mMaj/jul. 2029
Jun. 2026JIN SHUN, JIN TONGJiangmen NanyangUS$34,15m2030
Jun. 2026JIN GANG, JIN JISumec/New DayangUS$34,0m2030
Sep. 20262 UltramaxJiangmen NanyangUS$35,7m2029
I alt14 nybygninger⌀ US$34,0m2026-2030

Jinhui har 14 nybygninger i ordrebogen — alle moderne, brændstofeffektive Ultramax-skibe, kontraheret til i gennemsnit ≈US$34m pr. skib. Hovedparten blev bestilt i 2024-2026, før værfternes ordrebøger blev fyldt op frem mod 2029, og til priser på linje med eller under markedet for tilsvarende kinesisk tonnage.

Når skibene er leveret, har selskabet 29 egne skibe og en markant yngre flåde. Hele flådeudviklingen kan ses under fanebladet Flåde →

Gearing sammenlignet med tørlast-peers

Nettorentebærende gæld / egenkapital%

Jinhuis nettorentebærende gæld udgør kun 14% af egenkapitalen (US$54,7m mod US$383,6m pr. 30. juni 2026). Det er lavere end Star Bulk (19%), Genco (28%) og Safe Bulkers (42%) — kun Pacific Basin, der har netto likvider, står stærkere.

Den lave gæld giver plads til at finansiere ordrebogen og til at stå imod, hvis fragtmarkedet vender ned. Hele balancen kan ses under fanebladet Balance →

Udbytte sammenlignet med tørlast-peers

SelskabUdbyttepolitikFrekvens
Star Bulk Carriers100% af kvartalets frie pengestrømKvartalsvis
Genco Shipping100% af driftslikviditeten minus en reserveKvartalsvis
Pacific BasinMindst 50% af nettoresultatetHalvårlig
Safe BulkersDiskretionært, fast kvartalsudbytteKvartalsvis
Jinhui≈14,5% af resultatet (2021-2026)Årlig
Udbetalingsgrad af 2026-resultatetUdbytte pr. aktieDirekte afkast ved NOK 6,62
16% (som i 2025)NOK 0,639,5%
30%NOK 1,1918%
50% (som Pacific Basins gulv)NOK 1,9930%

Jinhui har udbetalt ≈14,5% af resultatet i 2021-2026 — langt under peers, hvor Star Bulk og Genco udbetaler stort set hele pengestrømmen og Pacific Basin mindst halvdelen af resultatet.

Den lave udbetalingsgrad er et bevidst valg: Jinhui har prioriteret at forny og udbygge flåden frem for at udlodde. Siden 2024 har selskabet bestilt 14 nybygninger for i alt ≈US$476m, mens de samlede udbytter i 2021-2025 beløb sig til ≈US$24m. Efterhånden som ordrebogen bliver leveret og betalt, frigøres der plads til, at en større del af indtjeningen kan gå til aktionærerne.

Allerede med samme udbetalingsgrad som i 2025 giver det ventede 2026-resultat et direkte afkast på ≈9,5% ved dagens kurs. Hæves udbetalingsgraden til 50%, svarer det til ≈NOK 1,99 pr. aktie — eller ≈30% af kursen.

03 · RISICI

Hvad kunne gøre casen forkert

Pitchen ovenfor er ikke hele billedet. Her er de fem vigtigste grunde til, at rabatten kunne have ret til at blive, uanset hvor billig aktien ser ud på papiret:

RISICI

  • EjerstrukturFamiliekontrolleret struktur, en lille handelsvolumen og begrænset analytikerdækning kan holde den lave værdiansættelse på plads uafhængigt af fundamentale forbedringer. Omvendt ejer familien Ng selv hovedparten af aktierne — gennem moderselskabet Jinhui Holdings, der ejer 55,7%, og ≈8% direkte — og har derfor ikke noget incitament til, at aktiekursen falder: familiens egen formue følger kursen.
  • LikviditetLav free float gør aktien svær at afhænde i større portioner, særligt i nedgangstider — og tiltrækker samtidig kortsigtet daytrading, der forstærker udsvingene.
  • IndtjeningsvolatilitetImpairment/reversal-cyklussen kan lige så let vende den anden vej (-US$49m i 2022) som den kan give en opskrivningsgevinst — den samme volatilitet, der ligger bag opskrivningspotentialet i pitchen ovenfor, kan altså også arbejde imod casen.
  • Fragtmarkedet er vendt ned igenEfter en kraftig rally hen over sommeren 2026 har Baltic Dry Index og Capesize-raterne vist et markant, flerdageligt tilbagefald gennem slutningen af september og starten af oktober — en påmindelse om, hvor hurtigt det cykliske opsving kan vende.
  • OmkostningspresBunkerolieprisen (VLSFO Singapore) er steget ~98% år-til-dato på baggrund af Hormuz-strædets lukning — en risiko for rederiomkostningerne, som endnu ikke er fuldt kortlagt.
RESULTATOPGØRELSE

Konsolideret resultatopgørelse

Alle beløb i US$'000. Skøn-kolonnerne bygger på fanebladet Antagelser →

US$'000Skøn FY2026Skøn Q4 2026Skøn Q3 2026Q2 2026Q1 202620252024202320222021
OMSÆTNING
Fragtindtægt, tidsbefragtning–––30.21227.048149.695158.90081.868152.466131.069
Fragtindtægt, rejsebefragtning–––6.2485.7447.7940000
Omsætning i alt144.62034.49640.87236.46032.792157.489158.90081.868152.466131.069
Tab (gevinst) ved salg af egne skibe14.5006.7007.80000−9.2090−8805.6360
ANDEN DRIFTSINDTÆGT
Forligsbeløb–174174349020.2233.500–––
Nettogevinst på bunkerolie–001.0081.169–––2.3524.294
Anden driftsindtægt, skibsfart–8668669367978.7324.7464.3502.6483.547
Nettogevinst, finansielle aktiver til dagsværdi–02.044–93.8324.867–––
Udbytteindtægt–3103102943271.2501.1731.1712.6241.541
Bruttolejeindtægt, investeringsejendomme–82828184391556569559473
Diverse indtægter m.v.–2162162162172752.1491.5532.0692.761
Anden driftsindtægt i alt10.8321.6503.6942.8842.60334.70316.9917.64315.41912.616
Renteindtægter i alt3.5388848848139562.6838348191.0642.980
Tilbageførsel af (nedskrivning af) skibe0000–06.533−19.704−49.326133.606
Rederiomkostninger−57.656−14.414−14.414−14.945−13.883−84.158−84.404−58.490−66.793−43.524
Personaleomkostninger i alt−13.462−3.366−3.366−3.362−3.369−14.999−14.707−13.336−13.668−13.397
Andre driftsomkostninger i alt−8.706−744−744−5.033−2.185−7.414−9.861−9.748−8.583−8.366
EBITDA (driftsresultat før af- og nedskrivninger)93.66625.20734.72816.81716.91479.09574.286−11.82836.215214.984
Af- og nedskrivninger i alt−40.822−10.206−10.206−9.737−10.674−57.557−44.189−36.994−39.870−18.848
Driftsresultat52.84415.00224.5227.0806.24021.53830.097−48.822−3.655196.136
Finansielle omkostninger−7.454−1.864−1.864−1.811−1.916−8.994−6.092−6.234−3.438−1.749
Resultat (tab) før skat45.39013.13822.6595.2694.32412.54424.005−55.056−7.093194.387
Skat00000001−20−190
ÅRETS/PERIODENS RESULTAT45.39013.13822.6595.2694.32412.54424.005−55.055−7.113194.197
Resultat pr. aktie, NOK3,981,151,990,460,381,102,10−4,83−0,6217,03
Slutkurs, NOK6,626,626,626,045,805,866,005,747,7011,05
P/E1,66––––5,332,85n.m.n.m.0,65

Fragtrater pr. skibstype

Gennemsnitlig daglig TCE ("time charter equivalent"), US$/dag. Dækker koncernens samlede flåde (egne + indchartrede skibe).

US$/dagSkøn FY2026Skøn Q4 2026Skøn Q3 2026Q2 2026Q1 202620252024202320222021
Capesize33.12934.22336.29031.59530.40821.02524.298–––
Panamax19.42020.00020.00019.97417.70514.91015.52813.12620.18019.116
Ultramax/Supramax16.51617.29619.69315.36413.71013.24614.4668.89218.68119.247
Flåde, gnsn. (inkl. indchartrede)–––18.01516.29014.18214.7419.06318.81319.233
BALANCE

Konsolideret balance

Alle beløb i US$'000. 30.6.2026 og 31.3.2026 er urevideret (selskabets egne kvartalsrapporter); øvrige år er reviderede årsrapporttal.

US$'00030.6.202631.3.202631.12.202531.12.202431.12.202331.12.202231.12.2021
AKTIVER
Materielle anlægsaktiver i alt (skibe mv.)323.295317.498339.688401.279333.413384.661389.549
Ret-til-brug-aktiver26.48028.84232.77330.02221.09528.9970
Investeringsejendomme19.40619.53519.53520.87325.25927.21028.145
Finansielle aktiver til dagsværdi over OCI4764.0434.7595.3667.6919.84012.739
Udlån, langfristet del6.6177.5278.4371.5771.57703.698
LANGFRISTEDE AKTIVER I ALT376.274377.445405.192461.569389.035450.708434.131
Varebeholdninger3.0223.6983.0392.7091.3832.9933.413
Udlån, kortfristet del3.6403.6403.640001.3425.538
Tilgodehavender i alt16.16812.15810.43715.98518.08920.24519.621
Finansielle aktiver til dagsværdi over resultatet (bl.a. noterede aktier)44.14939.39724.85020.60524.09429.22743.387
Likvide beholdninger i alt43.61961.91889.39823.00540.25033.35333.328
Aktiver bestemt for salg38.49038.49013.107010.42300
KORTFRISTEDE AKTIVER I ALT152.717161.599144.54262.63394.59887.604113.594
AKTIVER I ALT528.991539.044549.734524.202483.633538.312547.725
EGENKAPITAL OG FORPLIGTELSER
Aktiekapital (109.258.943 aktier á US$0,05)5.4635.4635.4635.4635.4635.4635.463
Reserver i alt––374.806366.147344.467405.674426.612
EGENKAPITAL I ALT383.612383.877380.269371.610349.930411.137432.075
Langfristede forpligtelser i alt102.423111.652124.054103.40079.74873.72439.943
Kortfristede forpligtelser i alt42.95643.51545.41149.19253.95553.45175.707
FORPLIGTELSER I ALT145.379155.167169.465152.592133.703127.175115.650
EGENKAPITAL OG FORPLIGTELSER I ALT528.991539.044549.734524.202483.633538.312547.725
Samlet rentebærende gæld (til info)98.338106.899114.91397.99488.16782.83892.578
Bogført værdi pr. aktie, NOK33,6433,6633,3432,5830,6836,0537,89
Slutkurs, NOK6,045,805,866,005,747,7011,05
P/B0,180,170,180,180,190,210,29
FLÅDE

Flådesammensætning og -udvikling

Flådens sammensætning, de egne skibes skønnede markedsværdi og flådeudviklingen 2026-2030.

Egen flådestørrelseantal skibe

Sammensætning pr. skibstype

Skibstype (i dag)Egne skibeIndchartredeI alt
Capesize213
Panamax/Kamsarmax112
Ultramax/Supramax13114
I alt16319

Skønnet markedsværdi, de 16 egne skibe

SkibTypeByggetAlder (2026)Skønnet værdi, US$m
JIN CHENGCapesize20121437,5
JIN MEICapesize20081831,5
JIN LIPanamax/Kamsarmax2019738,0
JIN QUANUltramax/Supramax2017930,0
JIN CHAOUltramax/Supramax20141224,0
JIN HENGUltramax/Supramax20141224,0
JIN RUIUltramax/Supramax20141224,0
JIN BIUltramax/Supramax20121419,5
JIN XIANGUltramax/Supramax20121419,5
JIN HONGUltramax/Supramax20111518,0
JIN AOUltramax/Supramax20101615,5
JIN YUEUltramax/Supramax20101615,5
JIN WANUltramax/Supramax20091713,0
JIN ANUltramax/Supramax20071914,5
JIN YIUltramax/Supramax20071914,5
JIN YUANUltramax/Supramax20071914,5
16 skibe i alt353,5

Flådeudvikling 2026-2030 (kendte leverancer/salg)

DatoAntal egne skibeBegivenhedPris
29.08.202617I dag (aug. 2026)–
30.09.202616JIN RUI leveret til køberSalgspris: US$24.000.000 (aftale indgået 20.3.2026)
09.11.202615JIN XING solgtSalgspris: US$14.600.000 (til Heng Fa Shipping Co.)
01.12.202616+ JIN HAN (sale-and-leaseback)Nybygningspris (2024): US$34.000.000. Sale-and-leaseback 29.7.2026: US$17.000.000
01.11.202717+ JIN MINGNybygningspris (2024): US$34.000.000. Sale-and-leaseback 29.7.2026: US$17.000.000
01.02.202818+ JIN YAONybygningspris (2025): US$33.000.000. Sale-and-leaseback 28.7.2026: op til US$18.000.000
01.03.202819+ JIN FUNybygningspris (2025): US$33.000.000. Sale-and-leaseback 28.7.2026: op til US$18.000.000
31.12.202821+ JIN FENG, JIN SHENGNybygningspris (2025): US$33.000.000 pr. skib
15.05.202922+ JIN LANGNybygningspris (feb. 2026): US$34.000.000
31.07.202923+ JIN YUNybygningspris (feb. 2026): US$34.000.000
31.08.202924+ nybygning 1 (Jiangmen Nanyang)Nybygningspris (21.9.2026): US$35.700.000
30.09.202925+ nybygning 2 (Jiangmen Nanyang)Nybygningspris (21.9.2026): US$35.700.000
31.05.203026+ JIN GANGNybygningspris (8.6.2026): US$34.000.000
30.06.203027+ JIN JINybygningspris (8.6.2026): US$34.000.000
31.12.203029+ JIN SHUN, JIN TONGNybygningspris (3.6.2026): US$34.150.000 pr. skib
KURSGRAF

Aktiekursen og Baltic Dry Index (2011-2026)

Månedlige slutværdier, februar 2011 til oktober 2026. Hold musen over en måned for at se begge værdier.

Slutkurs, JIN.OLNOK/aktie
Baltic Dry Indexindekspoint
ANTAGELSER

Antagelser bag resultatet for 2026 og 2027

Q1 og Q2 2026 er faktiske tal. Alt andet nedenfor er skøn.

2026 — andet halvår

Q3 2026Q4 2026
Flåde (Capesize / Panamax / Ultramax)3 / 2 / 153 / 2 / 13,4
Capesize, US$/dag36.29034.223
Panamax, US$/dag20.00020.000
Ultramax/Supramax, US$/dag19.69317.296
Driftsomkostninger pr. skib, US$/dag5.5095.509
Gevinst ved skibssalg, US$m7,8 (JIN PING, JIN RUI)6,7 (JIN XING)
Gevinst på aktieporteføljen, US$m2,00,0
Øvrige indtægter og omkostningerGns. af Q1-Q2 2026Gns. af Q1-Q2 2026
Nettoresultat, US$m22,713,1

Hele 2026: nettoresultat US$45,4m, EPS NOK 3,98. Prøv selv andre antagelser i prognoseværktøjet →

2027 — to scenarier

Lav (Braemar)Høj (Alibra)
Capesize, US$/dag32.09434.498
Panamax, US$/dag17.50220.556
Ultramax/Supramax, US$/dag15.93419.850
Fragtindtægt, US$m130,3155,4
EBITDA, US$m63,388,4
Nettoresultat, US$m11,336,4
EPS, NOK0,993,19

Raterne følger forward-kurverne fra Braemar (2027) og Alibra (1 år frem); de første ≈45 dage af året handles stadig til august 2026-niveau. Flåde: 3 Capesize, 2 Panamax og 14 Ultramax plus JIN MING fra november. Aktieporteføljen giver 7% afkast, og der er ingen skibssalg. Omkostninger: rederi US$57,7m, personale US$13,5m, øvrig drift US$8,7m, afskrivninger US$42,5m og finansiering US$9,5m.

Fælles

109.258.943 aktier · USD/NOK 9,58 · aktiekurs NOK 6,62 · ingen skat